GBS - De Schatkist krijgt nieuwe schoolgebouwen

Op 7 december 2015, over deze onderwerpen: Jeugd & Senioren

De laatste jaren zien we dat steeds meer mensen hun kinderen inschrijven voor het gemeentelijk onderwijs. Als gevolg daarvan kampt onze gemeentelijke basisschool in Erondegem al een paar jaar met plaatstekort en plaatsten we er recent zelfs 2 klascontainers bij.

Ook de infrastructuur in de Schatkist is sterk verouderd en dringend aan vernieuwing toe.

Omdat de reguliere weg via subsidiëring ons confronteert met een wachtlijst van +/- 6 jaar, kiest de gemeente voor promotiebouw. Dat is een samenwerking met een bouwpromotor die zorgt voor bouw en financiering. Wanneer de bouw af is, koopt de gemeente het gebouw terug aan. Het voordeel is dat we de investering zo prefinancieren én vooral dat onze leerlingen sneller in de nieuwe gebouwen terecht kunnen. Dankzij deze formule is er tegen 2018 een nieuw schoolgebouw, bij de klassieke formule zou dit ten vroegste in 2021 zijn.

Investeren in onderwijs, een juiste keuze voor de toekomst!

Hoe waardevol vond je dit artikel?

Geef hier je persoonlijke score in
De gemiddelde score is